Týden 5.3. - 9.3.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.30-32
pracovní sešit První čtení - str.23-26
Písanka - str.10-14
Práce s pomůckami - vějíře, obrázky a slova, hádanky, najdi písmeno
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.18-20 - prostředí "Autobus", počítáme do 16, vracíme "neposedy" zpátky do příkladů
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Úraz, nemoc 

ÚKOLY: děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Centra aktivit - velice děkuji všem maminkám, které nám celý týden pomáhaly v centrech. Myslím, že se centra povedla a dětem se líbila - nejvíce Matematika, Ateliér a Dramatika.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 11.4. - středa a 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- V úterý 6.3. jedeme do Toulcova dvora s programem Velikonoce na statku. Kdo ještě nedal, prosím o 130,-Kč. Sraz bude v úterý ráno v 7,45 hod. na nádraží (vlak nám jede v 7,52 hod.). Kdo by nemohl na nádraží, tak v 7,30 vyzvednu všechny děti, co budou v ranní družině a vezmu je na nádraží. S sebou kromě batůžku se svačinou, pitím a čipem ještě 5 vyfouknutých vajíček a krabičku na výrobky z dílny. Návrat by měl být v půl jedné do Klánovic. Děti půjdou rovnou na oběd do jídelny, kde je předáme paní družinářce. Kdo nepůjde do družiny, můžete si dítě vyzvednout buď na nádraží nebo u jídelny střední hotelové školy. Nezapomeňte na doklad na MHD.
- Tento týden si napíšeme opět nějaké opakování z ČJ a M.
- V pátek dostaly děti tabulku hodnocení za únor. Měly by ji donést v pondělí do školy (ti, co nebyli, dostanou ji v pondělí). Vyplní samozřejmě pouze to, co se jich bude týkat (dost dětí nebylo na centrech). Děkuji.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 26.2. - 2.3.2018
Tento týden jsme si prožili naše první centra aktivit. V každém centru děti pracovaly v malých skupinkách na daném úkolu, který bychom v počtu celé třídy jen těžko zvládali. Snažila jsem se, aby všechna centra byla k tématu "Lidské tělo", které jsme si tímto horem dolem procvičili. Děti pracovaly ve skupinkách moc hezky a práce jim šla v těchto počtech dobře od ruky. Zvláště s pomocí maminek, které nám chodily každý den pomoct. Měli jsme centrum Matematika, Ateliér (Vv+Pč), Badatel (Prv), Čtení a psaní a Dramatika. Jak jsem již psala, nejvíce se dětem líbila centra Matematika, Dramatika a Ateliér. Práci center aktivit dokumentují i fotky na našich webových stránkách, kde najdete i zadání práce v jednotlivých centrech. Ještě jednou děkuji za pomoc a jsem ráda, že se nám práce vydařila.
V češtině jsme zvládli udělat skoro celou práci podle plánu. Jenom nám zbývají asi tři řádky v Písance, které jsme nestihli. Učili jsme se psát psací tvary písmen E,e,I,i. A nadále trénovali čtení.
V matematice jsme pokročili v počítání k číslu 15 a seznámili se s prostředím "parket". Obojí nedělalo dětem žádné problémy.
Je mi líto, že zrovna tento týden hodně dětí chybělo, ale nedá se nic dělat. Určitě si užijí další centra.

PŘEJI HEZKÝ ZAČÁTEK BŘEZNA!!!