Týden 5.2. - 9.2.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.21-24 písmena Č,č, F,f,G,g,Ch,ch
pracovní sešit První čtení - str.19-22
Písanka - první dvě strany
Práce s pomůckami - vějíře, obrázky a slova, hádanky, najdi písmeno
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.9-11 - nové prostředí "Autobus", čteme číslo 13
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Stopy ve sněhu

ÚKOLY:
děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Kdo si ještě nevyzvedl vysvědčení, dostane ho v pondělí.
- Všichni, kteří chyběli a neprezentovali knížku, tak si jí připraví na tento týden.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 6.2. - úterý, 27.2. - úterý, 11.4. - středa a 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- Skončili jsme sešit Cviky pro psaní (děti si jej mohou nechat doma) a v pondělí dostanou Písanku.
- Jarní prázdniny 12. - 16.2.2018
- Ve čtvrtek 22.2.půjdeme do Minoru na představení Zahrada. Podrobnosti napíšu v týdenním plánu po prázdninách. Bude to naše první cesta do města. Bude potřeba, aby děti měly nějaký doklad, na kterém bude jejich fotka a datum narození (Opencard, ISIC aj.). Vybírat budu 100,-Kč.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 29.1. - 1.2.2018
Tento týden nás průběžně opravdu hodně chybělo (ve čtvrtek až 10).
V češtině jsme dále pokračovali v Prvním čtení, tentokrát písmeny H a C. Dokončili jsme sešit Cviky pro psaní, který děti mohou nechat doma, a v pondělí dostanou novou Písanku. Čtenářské listy nám odprezentovalo jen pár dětí, jelikož byla velká absence. Doženeme to příští týden. Mám radost, že již hodně dětí začíná číst knížky samo. Při prezentaci se seznamujeme s novými knížkami, ale i s knížkami, které dětem dáváte i ze svého dětství. Je to moc pěkná kombinace. Některé děti už dokážou o knížkách velice pěkně mluvit.
V matematice jsme si společně prohlíželi novou učebnici a seznamovali se s novými prostředími, která nás v druhém pololetí čekají. Děti se seznámili s "Autobusem" a procvičili si opět učivo v rozmezí počítání do 12.
K prvouce jsme se tento týden kvůli Etickým dílnám nedostali, tak téma přesouváme na následující týden.
Ve výtvarné výchově jsme ve středu i ve čtvrtek vytvářeli koláž "Ptáci u krmítka". Děti si zkoušely kreslit podle předlohy ptáky, kteří u nás přezimují. Tvořily zimní zasněženou krajinu s krmítkem a nadílkou pro ptáčky (viz fotogalerie).
V tělesné výchově jsme tentokrát cvičili s netradičními pomůckami - s novinami. Myslím, že si děti užily.
V úterý jsme měly poslední Etické dílny s názvem "Jak se chránit v nebezpečných situacích". Prošli jsme si v nich opravdu situace, které mohou vaše děti v běžném životě potkat, a na různých aktivitách jsme se učili, jak se v těchto situacích zachovat. Děti dostaly domů na shlédnutí také plakátek s takovým shrnutím tohoto tématu, na který jste se s nimi měli podívat a popovídat si o těchto situacích i z vašeho pohledu. Děti dílny ohodnotily opět velice kladně (viz fotogalerie, kde stojí na židlích - kdo stojí na židli, tomu se dílny velice líbily, kdo sedí na židli, byl spokojen průměrně, a kdo sedí na zemi, tomu se nelíbily - nikdo si na zem nesedl). Doufám, že se nám i do vyšších tříd podaří opět nějaké Etické dílny opět získat.
Doufám, že jste si společně s dětmi přečetli vysvědčení a že jste dostali dobrou zpětnou vazbu na pokroky a úspěchy vašich dětí za první pololetí.

PŘEJI PŘÍJEMNÝ ÚNOROVÝ TÝDEN A NÁSLEDNĚ HEZKÉ JARNÍ PRÁZDNINY!!!