Týden 3.4. - 6.4.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.41-42
pracovní sešit První čtení - str.36-38
Písanka - str.26-29
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.29-31 -počítáme do 19
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Hospodářská zvířata

ÚKOLY: děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Čtenářské listy - tento týden mají ČL s knížkou donést Míša G., Štěpán V. (z minulého týdne). A na tento týden je Emilka, Pavel, Terka, Míša N., Kiki.
- Soutěž o velikonoční kraslici - všechny kraslice donesené v pondělí jsme odevzdali na soutěž, v úterý jsme se s dětmi stavili na velké budově a vajíčka jsme hodnotili. Teď v úterý bychom se měli dozvědět, kdo zvítězil.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 11.4. - středa a 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- Ve čtvrtek 5.4. nás bude čekat poprvé akce Noc s Andersenem, kterou pro nás pořádá místní knihovna. Jedná se o večerní program v knihovně pro jednotlivé třídy (pro nás je to od 19,30 do 20,10 hod.). Ti, co budou spát ve škole, tak se sejdou v 19,00 hod. ve třídě (děti nejlépe po večeři), v půl osmé bychom šli na program do knihovny a po programu bychom si ve třídě chvíli něco zahráli nebo četli a kolem osmé šli pomalu spát (pokud to zvládneme - většinou to bývá trochu později). Na spaní: karimatku, spacák, malý polštářek, plyšáka, pyžamo, hygienické potřeby a něco na snídani - můžete donést i ráno (uvítáme i nějaký společný koláč na plechu pro celou třídu, pokud bude někdo ochoten upéct). Teplý čaj ráno dětem uvaříme s Míšou. Na pátek by děti měly mít opět aktovku s věcmi do školy (uděláme si samozřejmě trochu volnější program a pokud bude hezky, tak půjdeme i na chvíli ven do lesa).
Kdo by chtěl pouze na program do knihovny, tak může přijít v 19,25 hod. ke knihovně a na děti si můžete samozřejmě počkat a ve 20,10 hod. po skončení programu si je zase odvést.
- Prosím, abyste dětem nezapomínali psát omluvenky po nějaké nepřítomnosti. Někdy je z dětí "doluji" hodně dlouho.
- Ve středu dostaly děti přihlášku na Lítačku. V případě zájmu můžete poslat vyplněnou do školy.
- Děti dostanou v úterý tabulku hodnocení za měsíc březen. Prosím o společné vyplnění (je tam drobný úkol i pro rodiče - vyslechnout nějaké informace od dětí). Děkuji.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 26.3. - 28.3.2018
Tento týden byl opravdu krátký, takže jsme se většinou zabývali opravdu jenom učivem, které jsme měli probrat. V pondělí jsem byla jenom na první hodinu, jelikož jsem potom jela na seminář, takže děti měly zbytek vyučování s Míšou. Myslím, že to zvládly v pořádku. Dávali jsme dohromady první jarní květiny, procvičovali čtení, psaní a naše matematická prostředí. Ve středu si děti odnesly domů své nazdobené květináčky s vyrašeným osením. Doufám, že vám doma udělaly radost přes Velikonoce.

PŘEJI PŘÍJEMNÝ ZAČÁTEK DUBNA!!!