Týden 29.1. - 2.2.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.19-20 písmena H,h,C,c
pracovní sešit První čtení - str.17-18
Cviky pro psaní - str.41-43
Práce s pomůckami - vějíře, obrázky a slova, hádanky, najdi písmeno
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - děti dostaly v pátek nový sešit matematiky, starý si mohou nechat doma, nový obalit
Str.2-8 nové prostředí "Autobus", počítáme do 12
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Stopy ve sněhu

ÚKOLY: děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Ve středu 31.1. budeme čtvrtou hodinu vydávat vysvědčení. Jinak se učíme dle rozvrhu, i ve čtvrtek. V pátek 2.2. mají děti pololetní prázdniny. Vysvědčení si můžete nechat doma.
- Opět si budeme v průběhu ledna představovat "přečtené knížky" (kdo již přečetl nějakou knížku sám, tak určitě představí tu přečtenou, kdo ještě sám nezvládl přečíst celou knížku, tak přinese představit nějakou, kterou přečetl s vámi) a odevzdávat nové čtenářské listy. Čtenářský list posílám mailem a bude opět ke stažení na webových stránkách (pokud ho někdo bude chtít dát vytištěný, dejte vědět, předáme ho ve škole dítěti). Tento týden by si čtenářský list a knížku připravili Lada, Štěpán Š., Kristýnka, Honzík, Luky, Viky, Bětuška. Do pátku mohou děti kdykoliv knížku a čtenářský list donést a představit. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla.
- Děti dostaly katalogy Albatrosu a Mladé fronty. Objednávky jsou do tohoto pátku 26.1.
- Zálohu na ŠVP. 1.000,- Kč ještě nezaplatili: Lada, Bětuška, Klárka K., Ondra, Alexka a Štěpán V. Prosím o zaplacení tento týden. Děkuji.
- Pokud jedete na delší dobu než dva dny někam na hory (příp.na jinou dovolenou), prosím opravdu dopředu o zaslání žádosti o uvolnění. Podle školního řádu můžete dítě během školního roku uvolnit na celkem deset dní. Pan ředitel tyto žádosti musí evidovat a schválit. Děkuji.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 6.2. - úterý, 27.2. - úterý, 11.4. - středa a 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- V úterý 30.1. máme poslední Etické dílny "Jak se chránit v nebezpečných situacích"

ZHODNOCENÍ TÝDNE 22.1. - 26.1.2018
Tento týden jsme se opět věnovali opakování probrané látky z ČJ, M a Prvouky.
V češtině jsme si napsali první diktát krátkých vět (viz sešit Psaní). Celý týden jsme si také představovali další knížky a Čtenářské listy. Mám radost, že už čím dál tím více dětí čte knížky samo, příp. "napůl" s rodiči. Tento týden dokončíme sešit Cviky pro psaní a před jarními prázdninami ještě děti dostanou Písanku 1 a vrhneme se na psací písmo.
V matematice jsme také opakovali probrané učivo. Děti si ve skupinách samy tvořily jednoduché slovní úlohy, které jsem potom přepsala a v pátek jsme je společně řešili. Pošlu vám je jako přílohu do mailu s plánem. Dokončili jsme Matematiku 1 a v pátek dostaly děti Matematiku 2 na druhé pololetí. Potěšilo mě, s jakou radostí v ní děti hned začaly listovat a prohlížet si jí. Doufám, že jim nadšení pro matematiku vydrží co nejdéle.
V prvouce jsme si povídali o zimních sportech a spojili s výtvarkou, kdy si děti na pracovní list k zimním sportům kreslili sportovce zimních sportů.
V pracovních činnostech jsme si z papírových ruliček (které napoprvé ve středu doneslo pouze šest dětí a tudíž jsme práci museli odložit na čtvrtek) vyrobili tučňáky, které si děti hned odnesly domů.
Tento týden jsme měli jeden nepříjemný úraz (přibouchnuté prsty mezi dveře), který nebyl úmyslný, ale přesto je potřeba děti neustále nabádat k opatrnosti a snažit se, aby nebyly moc zbrklé a než něco udělají, aby trochu přemýšlely. Já vím, že je to dlouhodobý proces, ale občas neškodí to dětem připomenout, abychom takových situací měli co nejméně. Blíží se nám jarní prázdniny (12.-.16.2.), tak abychom ve zdraví odjeli na hory.
Vysvědčení bude psáno velkými tiskacími písmeny, tak si je s dětmi můžete přečíst společně.

PŘEJI HEZKÉ CHVÍLE S VYSVĚDČENÍM A KLIDNÉ POLOLETNÍ PRÁZDNINY!!!