Týden 25.6. - 29.6.2018

Pondělí - doděláme ještě nějaké věci v Písance 3, Matematice a možná i Prvním čtení (prosím s sebou)
Úterý - Písanka 3, Matematika + výroba pomůcek na focení na kalendář. Tématem letošního kalendáře jsou v rámci 100.výročí vzniku republiky "České objevy a vynálezy". Naše třída má "bleskosvod" Prokopa Diviše. Plánuji s dětmi vyrobit větší makety blesků z kartonu a chtěla bych se zeptat, zda by někdo neměl doma vhodnou dlouhou tyč/trubku, která by se dala použít jako samotný bleskosvod, na který budou směřovat naše vyrobené blesky. Dejte mi, prosím, vědět. Děkuji.
Středa - budeme doufat ve slušné počasí (případně operativně změníme výlet na čtvrtek) a vydáme se na celodopolední výlet po klánovickém lese (s sebou malý batůžek se svačinou, pití, čip a oblečení do lesa).
Čtvrtek - vypadá to zatím na nepřízeň počasí. Pokud to tak bude, uspořádali bychom dopoledne "deskových her". Děti mohou přinést do školy své oblíbené hry (nemusí všichni), pokud možno snadno "naučitelné" hry, aby si je mohly se spolužáky zahrát. Já pro ně budu mít také jednu společnou matematickou hru, kterou se všichni naučíme a zahrajeme.
Pátek - sejdeme se ve třídě a během první hodiny si rozdáme vysvědčení. Na devátou hodinu půjdeme k velké budově, kde bude závěrečné rozloučení s deváťáky a všemi ostatními, kteří ze školy odcházejí. Budeme končit po druhé vyučovací hodině (cca 9,40 hod.).

INFORMACE PRO RODIČE:
- Čtenářské listy - v pondělí by ještě mělo 5 dětí donést poslední Čtenářské listy a knížky.
- Portfólia - děti dostaly v pátek domů svá portfolia (třetina neměla tašku, o kterou jsem v minulém týdenním plánu žádala). Projděte je s nimi přes prázdniny, schovejte, co uznáte za vhodné. Nejzajímavější či nejlepší práce, které si děti budou chtít uchovat, si mohou v portfoliu úplně vzadu nechat. V září si opět prázdná portfolia donesou do školy na druhou třídu.
- Focení na kalendář - po vyrobení blesků bychom se v úterý na konci vyučování vyfotili na kalendář. Chtěla bych požádat, jestli byste dětem mohli na tento den dát nějaké tmavé jednobarevné oblečení (černé, tmavě modré apod.), aby se nám na fotce kytičkované "šatičky" netloukly s blesky. Děkuji.
- Družina v pátek 29.6. - kdo bude chtít dát v pátek po vysvědčení děti do družiny, prosím, nahlašte to předem paní vychovatelce (také do kolika hodin). Družina to potřebuje vědět kvůli organizaci posledního dne. Děkuji.
- Oběd v pátek - v pátek mohou děti dostat k obědu balíčky, pokud si oběd neodhlásíte. Balíčky budou k dispozici hned po posledním loučení.
- Písanka 3 - něco si ještě tento týden napíšeme a Písanku 3 si děti potom nechají do druhé třídy, kdy ji na začátku doděláme. Děkuji.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 18. - 22.6.2018
Tento týden byl ve znamení čtení knížky Kde zůstal medvídek Bobík?, kterou si děti v rámci pracovních listů přečetly. Pokud děti na některý díl chyběly, můžete si ho vytisknout z domácích úkolů a dodělat. Uložili jsme si je potom do PF pod záložku Medvídek Bobík a děti si ještě vyplnily Čtenářský list na další přečtenou knížku, takže by jich každý měl mít ve svém Čtenářském deníku pět.
Z ruliček od toaletního papíru (opět třetina dětí neměla) jsme si ještě vyrobili krásné motýly a v pátek si zazpívali dvě klasické táborové písničky na léto (Buráky, Okoř).
Jinak jsme ještě zvládli poslední diktát a procvičovali si další psací písmena a naše prostředí v matematice.

Na závěr školního roku bych Vám všem chtěla moc poděkovat za spolupráci během školního roku. Doufám, že i v dalším školním roce spolu budeme vycházet stejně dobře jako v tom letošním. Budu se těšit na shledání 3.září v 8,00 hod. na školním dvoře.

PŘEJU VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNÍČKA A ODPOČINKU!!!

Pokud jsem zapomněla na nějakou důležitou informaci, tak mi, prosím, napište a já to doplním.