Týden 16.4. - 20.4.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.45-46
pracovní sešit První čtení - str.44-46
Písanka 1 - str.32-33 dokončíme
Písanka 2 - děti dostanou novou Písanku - budeme dělat první dvě stránky
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.33-35 -počítáme do 20
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Třídění živočichů

ÚKOLY: děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Čtenářské listy - tento týden mají ČL s knížkou donést Vojta, Štěpán Š., Luciána, Ondra, Eliška. Z minulého týdne by ho měla mít ještě Terezka.
- Ve středu 25.4. je v Klánovicích nahlášena odstávka vody - společně s 1.A a 2.A vyrazíme do planetária na představení Jarní pohádka z cyklu Anička a Nebešťánek. Vybírám 60,-Kč.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- Tento a příští týden proběhnou konzultace. Kdo se ještě nezapsal, na webových stránkách je odkaz.
- Děti dostaly katalogy MF - objednávky do 27.4.
- Ve čtvrtek 3.5. bude fotografování tříd.
- Děti dostaly tento týden informace ohledně pasování na čtenáře, které proběhne v květnu. Prosím o vyplněné přihlášky do knihovny. Děti dostanou po pasování každý svoji kartičku do knihovny.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 9.4. - 13.4.2018
Tento týden proběhl v pohodě. Na tělocvik jsme šli díky krásnému počasí dvakrát ven na hřiště.
V češtině jsme pokračovali v nácviku psacího písma a čtení našich krátkých příběhů, se kterými potom vždy dále pracujeme v pracovním sešitě. Děti si napsaly opět jeden diktát, který dostaly domů, abyste se podívali. Na čtení a psaní se společně podíváme během následujících konzultací.
V matematice jsme pokračovali počítáním do 19 a napsali jsme si opakovací testík, který dopadl velice pěkně. Měli jste možnost se na něj doma s dětmi podívat.
V prvouce jsme založili pokus na klíčení fazolí, tak budeme tento týden pozorovat a zaznamenávat, jak nám fazolky klíčí (pokud se pokus podaří).
Ve výtvarce jsme si udělali jarní obrázek s tulipány a kuřátky a v hudební výchově se naučili další písničku Pět minut v Africe.

PŘEJI HEZKÝ JARNÍ TÝDEN!!!