Týden 14.5. - 18.5.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.52-53
pracovní sešit První čtení - str.53-55
Písanka 2 - str.14-17
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.42-43 -počítáme do 20, procvičujeme
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Roční období - měsíce

ÚKOLY:
děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Doplatek ŠVP - prosím o zaplacení doplatku na školu v přírodě 1.600,-Kč do 18.5. Podrobné informace ke škole v přírodě dostanete v druhé polovině května.
- Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte na ŠVP - najdete na webových stránkách naší třídy a v příloze mailu s tímto týdenním plánem.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.
- Objednávky z nových katalogů Albatrosu a Fragmentu do pondělí 21.5.
- Centra aktivit - pondělí (Churáčková, Jurková), úterý ( Valešová, Neffová, Churáčková), středa (Valešová, Pánková), čtvrtek (Churáčková), pátek (Veverková/Kůlová, Valešová, Pánková). Děkuji za pomoc. Kdyby se někdo našel ještě na čtvrtek, budu ráda. Děkuji.
- Děti dostaly v pátek pozvánky na pasování na čtenáře od místní knihovny, které proběhne v úterý 29.5. v 17,00 hod. u místní knihovny.
- Sběr papíru - ve dnech 16. - 18.5. bude u školy přistavený kontejner na sběr papíru. Stačí odnést papír do kontejneru a mně do třídy lísteček se jménem a kilogramy.
- Na středu 17.5. nám byl nahlášen "Kytičkový den" - 20,-Kč, kdo bude chtít.
- Už jsou třídní fotky. Budu vybírat 40,-Kč za fotku.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 2.5. - 11.5.2018
Tyto dva zkrácené týdny jsme zvládli všechno učení podle plánu, procvičovali a opakovali. Snažím se psát každý týden jeden diktát a opis z tabule, případně malou pětiminutovku z matematiky. Vše dostáváte domů k nahlédnutí. Písanku 1 už si děti mohou nechat doma. U většiny dětí jsme už využili všechny zbylé zadní stránky na opisy. Další opisy budeme psát do sešitu Psaní, kam píšeme i diktáty. Zkusíme už i pomalu nějaký jednoduchý diktát slov psacím písmem, abych viděla, jak mají děti osvojené psací písmo.
V pátek jsme si zdramatizovali a zahráli pohádku O budce (fotky ve fotogalerii).
A další pátek jsme se zúčastnili benefiční ho běhu, který pro 1.stupeň uspořádala 4.A v rámci svého celoročního charitativního projektu. Vybrané peníze jdou na psí útulek v Tróji. Děkujeme všem, co přispěli. Děti si mohly po běhu ještě zajezdit na motokárách, které tam čtvrťáci měli k dispozici (fotky opět ve fotogalerii).
Zkrácená verze pracovního týdne dvakrát po sobě byla pro všechny velice příjemná!!!

PŘEJI PŘÍJEMNÝ TÝDEN!!!