Týden 12.3. - 16.3.2018

ČESKÝ JAZYK:
První čtení - str.33-35
pracovní sešit První čtení - str.27-30
Písanka - str.15-18
Práce s pomůckami - vějíře, obrázky a slova, hádanky, najdi písmeno
MATEMATIKA:
Matematika 1/2 - str.21-23 - prostředí "Autobus", počítáme do 17, vracíme "neposedy" zpátky do příkladů, stavíme stavby
Pracovní karty k matematice (děti budou dostávat průběžně k procvičování a za domácí úkol)
PRVOUKA:
Děti budou pracovat s pracovními listy, které vytisknu a budou si je ukládat do portfólií.
Jaro

ÚKOLY: děti budou dostávat domácí úkoly podle probírané látky, buď to bude pracovní list (ČJ, M, PRV) nebo práce v sešitech na určitých stránkách. Každý den si úkol vysvětlíme, a pokud nebude dítě vědět, tak se podívejte na webové stránky třídy, kde je vždy úkol popsán. Nechci dávat úkoly už na týden dopředu, protože mi přijde smysluplnější, zadávat je podle potřeby z toho, co právě probíráme a co děti potřebují procvičit.

INFORMACE PRO RODIČE:
- Čtenářské listy - dáme si opět další kolo představování knížek a čtenářských listů. V průběhu následujících týdnů do 13.4. budou děti opět nosit knížky a čtenářské listy. První týden nechám na dobrovolnících. Na příští už si vždycky dopředu řekneme, kdo knížky a listy přinese. Takže, kdo má přečtenou další knížku, může si vyplnit čtenářský list a přinést nám obojí do třídy.
- Minulý týden jsme s dětmi psali malé opakování z ČJ a M. Děti dostaly obojí domů, abyste si to mohli prohlédnout a opět podepsané vrátit do školy. Založíme do PF. Také jsme psali diktát vět se slovy se slabikami PĚ, VĚ, MĚ. Ačkoliv jsme si vše předem předříkali a zopakovali, tak některé výsledky ještě nejsou moc dobré. Budeme dále procvičovat a tento týden si napíšeme další diktát. Až ho napíšeme a opravím, dám dětem sešity Psaní domů, abyste se mohli podívat, jak jim to jde.
- Děti dostaly opět další katalogy knih (Albatros a Mladá fronta). Objednávky, prosím, do 21.3.
- V pátek 23.3. nás čeká další představení v divadle Minor (Anežka chce tančit) - je to velice interaktivní a "taneční" představení. Myslím, že se dětem bude líbit. Rády tančí a dovádějí při hudebce. Budu vybírat 80,-Kč.
- V následujících dnech nebude školní jídelna vydávat obědy. Děti, které budou mít zaplacené obědy, dostanou po vyučování studený balíček. Bude to: 11.4. - středa a 13. a 14.6. - středa, čtvrtek.

ZHODNOCENÍ TÝDNE 5.3. - 9.3.2018
Tento týden byla největší akce výlet do Toulcova dvora na program Velikonoce na statku. Ačkoliv nám počasí v úterý příliš nepřálo, tak jsme dorazili na čas. Program byl hodně nabitý. Nejdříve jsme se během představení, které pro nás připravily Lenka s Vendy, seznámili s průběhem postního předvelikonočního období (šest důležitých nedělí před Velikonocemi - liščí, pražná, kýchavičná, družebná, smrtná a květná), vynesli jsme Moranu na dvoře a potom jsme si povídali o pašijovém týdnu od Škaredé středy až do Velikonočního pondělí (jak z hlediska křesťanství, tak i lidových obyčejů a zvyků během těchto dnů). Děti se dozvěděly spoustu nových informací, které jsme si potom zopakovaly při skupinové práci ve škole následující den. Potom už nás čekaly velikonoční dílničky. V jedné děti barvily vajíčka voskem, ve druhé skládaly vajíčko z papíru na zápich, ve třetí barvily vajíčko v cibuli s obtisknutým lístečkem, ve čtvrté pekly velikonočního ptáčka (některé děti ho sluply ještě než jsme vyrazili na zpáteční cestu) a v páté vyráběly z vajíčka malý květináček, do kterého do vaty "zasadily" řeřichu. Závěr byl trochu hektický, jelikož jsme potřebovali stihnout autobus v půl dvanácté. Naštěstí je zastávka přímo před Toulcovým dvorem, takže jsme měli zastávku na dohled. Doběhli jsme ze dvora a hned jsme nastoupili a jeli. I přes nepřízeň počasí se nám výlet vydařil a spoustu fotek najdete na webových stránkách.
V češtině pokračujeme ve čtení textů příběhů a vyplňování pracovních listů k těmto textům. Učíme se hledat v textu informace. Pro každého to není jednoduché vyhledat v textu příslušné věty a slova z nich přepsat, případně odpovědět na otázky. Hodně to souvisí se čtením. Kdo již dobře čte, nemá většinou problém se v textu zorientovat a informace rychle najít. Ve čtvrtek jsme si napsali malý testík (byl to vlastně domácí úkol, který děti dělaly ze středy na čtvrtek, jenom v něm byla pozměněná některá slova, aby nebyl úplně stejný). Děti ho dostaly domů na víkend. Prosím, vrátit v pondělí podepsaný. Sešit Psaní, ve kterém máme poslední diktát z tohoto týdne (věty se slovy s vě, pě, mě) dostanou děti během týdne domů, abyste se společně mohli podívat, jak jim diktáty jdou. Také si tento týden jeden napíšeme.
V matematice jsme si malý testík napsali ve středu. Děti už ho měly doma a mohli jste vidět, co jim jde, případně co méně. Snažíme se procvičovat sčítání a odčítání přes desítku (ukazujeme si dopočítávání do deseti, rozklady, pracujeme s osou i s prsty - pozor, ty časem už stačit nebudou, stejně tak jako osa). Také společně pracujeme na slovních úlohách. Stále ještě dělá někomu potíže zorientovat se v otázce a správně odpovědět na to, na co se mě ptají.
V prvouce jsme si povídali o úrazech a nemocech. Jak je důležité jim předcházet.
Z výtvarky si děti odnesly domů malé přáníčko k Mezinárodnímu dni žen. Doufám, že aspoň trochu potěšilo.
V hudebce jsme se naučili netradiční písničku o Červené Karkulce v hodině Karkulka 3x jinak.

PŘEJI HEZKÝ JARNÍ TÝDEN!!!